1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Ana-Oğul Kanserle Mücadele Ediyor
Ana-Oğul Kanserle Mücadele Ediyor

Ana-Oğul Kanserle Mücadele Ediyor

Hatay'da meme kanseri nedeniyle sağ göğsü alınan 46 yaşındaki Hülya Kart ile lösemi hastası 10 yaşındaki oğlu Yusuf, yaşadıkları tüm sağlık sorunlarına rağmen birbirlerine destek oluyorlar

A+A-

Meme kanseri yüzünden sağ göğsü alınan Hülya Kart ile lösemi hastası oğlu Yusuf, tüm zorluklara rağmen hayata birlikte sımsıkı sarılıyor.

Daha 5 yaşındayken oğluna lösemi teşhisi konulan iki çocuk annesi Hülya Kart (46), 4 yıl boyunca zamanını oğlu Yusuf'un iyileşmesi için hastanelerde geçirdi.

Oğlunun sağlık sorunlarıyla ilgilenirken oldukça yıpranan Kart, yaklaşık 4 ay önce meme kanserine yakalandığını öğrendi.

Kanser teşhisi konulmasıyla sağ göğsü alınan ve adeta dünyası başına yıkılan anne Kart, oğlunun hayatta kalma mücadelesine ortak oldu. Bu süreçte birbirlerine en büyük desteği veren ana-oğul, birlikte kanser ve lösemiyle mücadelelerini sürdürmeye devam ediyor.

Anne Kart, AA muhabirine, eşinin günlük işlerde çalışarak ailesinin geçimini sağladığını, oğluna moral destek olmaya çalışırken de yakalandığı hastalık yüzünden çocuklarına yeterince vakit ayıramamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi.

"Çocuklarım için ayakta kalmaya çalışıyorum"
Her şeye rağmen yaşama sevincini kaybetmemeye ve biri hasta iki oğlunun geleceği için ayakta kalmaya çalıştığını anlatan Kart, şöyle devam etti:

"Ev kadınıyım. Oğlum Yusuf, 2012 yılında lösemi hastalığına yakalandı ve okula başladığı gün hastane odalarına taşıdık oğlumu. Bu durum beni çok üzdü, çok etkilendim ama Allah'a şükür oğlum Adana'da tedavi oldu. Oğlumun sağlığı için babasının iliği uygun bulundu ancak doktorlar şu an için iyi olduğunu ve nakle gerek duymadıklarını söyledi. Onun iyi haberini alırken göğüs kanserine yakalandığımı öğrendim. Hayatım çok yıkıldı artık ayakta duracak halim kalmamıştı çünkü Yusuf'un hastalığında çok yorulmuştum. 4 yıl boyunca mücadele ettim, şükür Allah'ıma oğlum iyi oldu ama ben kanserdim."

Oğlunun sağlığının şu anda iyi olduğunu ancak tedavisinin devam ettiğini söyleyen Kart, evlat sevgisiyle her şeyin üstesinden gelinebileceğine inandığını dile getirdi.

6 aşamadan oluşan meme kanseri tedavisinde 3. aşamaya geçildiğini anlatan Kart, tek arzusunun oğlunun ve kendisinin bir an önce tamamen sağlıklarına kavuşmak olduğunu ifade etti. Kart, "Tek umudum çocuklarımın başında sağlıklı bir şekilde durmak. Onların gençliğini ve üniversiteli hallerini görmek. Hayattaki en kötü şey bir çocuğun annesiz kalması ve bir annenin evlat acısı. Allah hiç bir yavruyu anasız bırakmasın." diye konuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler