1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Anadolu Ajansının 360 Derece Çekimlerine Büyük İlgi
Anadolu Ajansının 360 Derece Çekimlerine Büyük İlgi

Anadolu Ajansının 360 Derece Çekimlerine Büyük İlgi

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek abonelerine en iyi hizmeti vermeye çalışan Anadolu Ajansının özel kameralarla yaptığı 360 derece çekimleri büyük ilgi görüyor

A+A-

ANKARA (AA) - Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek abonelerine en iyi hizmeti vermeye çalışan Anadolu Ajansının (AA) özel kameralarla yaptığı 360 derece çekimleri büyük ilgi görüyor.

AA, bu yıl ilk kez 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabirde düzenlenen törenleri, 360 derece çekim yapabilen özel kamera ile görüntülemişti.

Kapadokya'da sıcak hava balonlarının görsel şöleni ile dünyada 8 süpersonik savaş uçağıyla gösteri yapabilen tek akrotim olan Türk Yıldızları'nın gösterisinin, 360 derece açıyla görüntülenen videosu da ilgiyle takip edilmişti.

AA'nın uluslararası haber fotoğrafı yarışması olan "Istanbul Photo Awards 2016"nın Ankara Cer Modern'deki sergisi de 360 derece kameradan elde edilen görüntülerle abonelere sunulmuştu.

AA'nın 360 derece çekim yapabilen özel kameralardan elde edilen çekimleriyle video izlenirken sadece kameranın çektiği açı değil, mouse ya da klavyenin yön tuşlarıyla 360 derece döndürülerek videonun her alanı izlenebiliyor.

Görüntüler ayrıca akıllı cihazlar üzerinden YouTube uygulamasıyla telefon hareket ettirilerek de izlenebiliyor.

360 derece kameralar ile yapılan çekimler şu an için sadece Chrome'da ve iOS ile Android işletim sistemlerine sahip cihazlarda oynatılabiliyor.

AA 360 derece çekim yapan kamerayı kullanmaya başladı

Türk Yıldızları'nın 'baş döndüren' görüntüleri

Kapadokya 360 derece görüntülerle bir başka güzel

Önceki ve Sonraki Haberler