1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ankara 8. Sınıflar Matematik Yarışması
Ankara 8. Sınıflar Matematik Yarışması

Ankara 8. Sınıflar Matematik Yarışması

Ankara Sanayi Odası (ASO) Teknik Koleji ve Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Ankara genelinde gerçekleştirilen "8. Sınıflar Matematik Yarışması"nda dereceye...

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Sanayi Odası (ASO) Teknik Koleji ve Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Ankara genelinde gerçekleştirilen "8. Sınıflar Matematik Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

ASO'dan yapılan açıklamaya göre, öğrencilere matematiği sevdirmek ve önemini kavratmak, yaratıcı gençleri tespit ederek soyut matematik eğitimine yöneltmek amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreni, ASO Teknik Koleji’nde yapıldı.

ASO Başkanı Nurettin Özdebir törende yaptığı konuşmada, yarışmaya katılma cesareti gösteren tüm öğrencileri kutlayarak, günlük hayatta matematiğin önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Matematiğin değişmeyen temel bilgilerden biri olduğuna işaret eden Özdebir, yeni bilgileri ve teknolojileri anlayabilmek için öncelikle sağlam bir matematik temelinin olması gerektiğini kaydetti.

Matematiğin analitik düşünebilme ve problem çözebilme yeteneği kazandırdığını belirten Özdebir, öğrencilere seslenerek, "Hayatınız boyunca birçok problemle karşılaşacaksınız. Eğer analitik düşünebilme yeteneğine sahipseniz, bu sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Özdebir, yarışmada birinci olan Hasan Tanık Ortaokulu öğrencisi Emirhan Yağcıoğlu’na dizüstü bilgisayar hediye ederken, dereceye giren diğer öğrencilere de çeşitli hediyeler sundu.

Önceki ve Sonraki Haberler