1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ankara Elektronik Malzeme Satıcıları Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Koyuncu:
Ankara Elektronik Malzeme Satıcıları Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Koyuncu:

Ankara Elektronik Malzeme Satıcıları Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Koyuncu:

"Piyasada maalesef 'çantacı' diye tabir ettiğimiz, kayıt dışı çalışan, odaya kaydı olmayan ve vergi vermeden korsan iş yapan insanlar var"- "İşin ehli olmayan insanların yaptığı işlerden kötü sonuçların alındığı bir gerçektir. Bu tür kaçak çalışan şahısla

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Elektronik Malzeme Satıcıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Koyuncu, piyasada kayıt dışı çalışan, odaya kaydı olmayan ve vergi vermeden korsan iş yapanların bulunduğunu belirterek, "İşin ehli olmayan insanların yaptığı işlerden kötü sonuçların alındığı bir gerçektir. Bu tür kaçak çalışan şahıslara itibar edilmemeli." açıklamasında bulundu.

Koyuncu, yazılı açıklamasında, son zamanlarda artan hırsızlık ve terör olayları nedeniyle alarm sistemleri, kayıt sistemleri ve güvenlik kameralarına duyulan ihtiyacın arttığına dikkat çekti.

Binalarda, evlerde ve iş yerlerinde güvenlik konusunda üst düzey koruma ve caydırma uygulamaları olarak güvenlik kamerası dışında görüntülü alarm ve diafon sistemi kullanımının da yaygınlaştığına işaret eden Koyuncu, "Piyasada maalesef 'çantacı' diye tabir ettiğimiz, kayıt dışı çalışan, odaya kaydı olmayan ve vergi vermeden korsan iş yapan insanlar var. Bunlar montaj işi, anten, güvenlik kameraları ve tamir işleri yapıyorlar. Uzmanlık gerektiren bu işler, işin ehli tarafından yapılmalı. İşin ehli olmayan insanların yaptığı işlerden kötü sonuçların alındığı bir gerçek. Bu tür kaçak çalışan şahıslara itibar edilmemeli." uyarısında bulundu.

Koyuncu, binaların çatılarında sıralanan çanak antenlerin görüntü kirliliği yarattığına değinerek, bireysel çanak antenler yerine ortak kullanım amaçlı yabancı tv kanalları ve ulusal kanallar (Türksat) için 2 çanak anten ve merkezi uydu sistemi kurulabileceğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler