1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ankara Emniyeti'nden Bayramda Trafik İçin Tedbir
Ankara Emniyetinden Bayramda Trafik İçin Tedbir

Ankara Emniyeti'nden Bayramda Trafik İçin Tedbir

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nce, Ramazan Bayramı dolayısıyla, yapımı devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verildiği bildirildi

A+A-

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından, trafik yoğunluğunun artacağının tahmin edildiği Ramazan Bayramı dolayısıyla, yapımı devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verildiği açıklandı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Ramazan Bayramı'nı da kapsayan, 1-10 Temmuz tarihleri arasında vatandaşların güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla alınan tedbirlere yer verildi.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarında, vatandaşların güvenliğini sağlamak amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile koordinasyon içinde, yapımı devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verildiği kaydedildi. Yol yapım çalışmaları devam etmekte olan yerlerde ise sürücülerin işaret ve levhalara dikkat etmesi gerektiği vurgulandı.

Belirtilen tarih aralığında Samsun yolu Çalışkanlar, Ortaköy, Gökçeyurt, Maliye Noktası kavşakları ile Konya yolu TŞOF kavşağı beton bariyerlerle kapatılarak yol bu noktalarda transit olarak verileceğinden bu yolu kullananların daha dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Ayrıca, 1-10 Temmuz tarihleri arasında, Ankara ili üzerinden Samsun yolunu kullanarak Kayseri istikametine gidecek araç sürücülerinin, alternatif yol olarak Ankara- Gölbaşı- Bala- Kaman- Kırşehir- Kayseri güzergahlarını kullanmaları tavsiye edildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler