1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ankara'da Köprü Çalışması
Ankarada Köprü Çalışması

Ankara'da Köprü Çalışması

Ankara Büyükşehir Belediyesince, Hurdacılar Sitesi Kavşağı'nda "U" dönüş köprüsü inşaatına başlandı

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesince, Çevre Yolu ve Anadolu Bulvarı'nın kesiştiği noktadaki Hurdacılar Sitesi Kavşağı'na "U" dönüş köprüsü yapılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Hurdacılar Sitesi Kavşağı olarak bilinen noktada, trafiği rahatlatmak için yapılacak "U" dönüş köprüsü inşaatının 2 ay içinde bitirilmesi planlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, çevre otoyolunun Anadolu Bulvarı ile kesiştiği ve Hurdacılar Sitesi'nin bulunduğu bağlantı noktasında özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk yaşandığını, araçların uzun kuyruklar oluşturduğunu belirtti.

Yoğunluğun kesintisiz ulaşım yolu olma özelliği taşıyan çevre otoyolunda trafik güvenliğini olumsuz etkilediğine işaret eden Üçpınar, "Bu projeyle, Hurdacılar Sitesi Kavşağı'ndaki trafiği rahatlatmayı amaçlıyoruz. Projenin ilk kısmı olan Hurdacılar Sitesi 'U' dönüş köprüsünün yapımına başladık ve 2 ay içinde bitirmeyi planlıyoruz." ifadesini kullandı.

Üçpınar, Hurdacılar Üst Geçit Köprüsü'nün 3 şeritli olarak planlandığını, 60 metre uzunluğunda olacağını ve 54 fore kazıkla imal edileceğini kaydetti.

Proje kapsamında ASKİ Arıtma Tesisi önünde de "U" dönüş köprüsü yapılacağını bildiren Üçpınar, yapılacak çalışmalarla, Anadolu Bulvarı'ndan Balgat Fen Lisesi Kavşağı'na kadar araçların kesintisiz olarak devam etmesinin hedeflendiğini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler