1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Anneler Emzirme Sorunlarına Burada Çözüm Bulacak
Anneler Emzirme Sorunlarına Burada Çözüm Bulacak

Anneler Emzirme Sorunlarına Burada Çözüm Bulacak

Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Yaşar Bildirici: - "Merkezimizde, emzirmenin bebek tarafından reddedilmesi, zamansız sütten kesme, yetersiz süt üretimi, emzik ve biberon kullanımı gibi durumlarda emzirme yeniden başlatılabilir"

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Devlet Hastanesi bünyesinde, anne sütü ve emzirmenin önemini anlatıp, annelerin endişe ve kaygılarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı Relaktasyon Merkezi hizmete başladı.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Eskişehir Devlet Hastanesi Anne Sütü Emzirme Danışmanlığı Relaktasyon Merkezi, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, Hastane Başhekimi Yaşar Bildirici, Hastane Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Sultan Karagenç Torun'un desteğiyle açıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Başhekim Yaşar Bildirici, relaktasyonun herhangi bir nedenle emzirmeyi kesen annenin yeniden emzirmeye başlaması ve devam etme süreci olduğunu ifade etti.

Merkezin amacının sağlıklı nesiller ve sağlıklı gelecek için anne sütü ve emzirmenin önemini anlatmanın yanı sıra annelerin konuyla ilgili sorularına cevap bulup, endişe ve kaygılarının ortadan kaldırılmasını sağlamak olduğunu aktaran Bildirici, şunları kaydetti:

"Merkezimizde, emzirmenin bebek tarafından reddedilmesi, meme ve meme başı problemleri, anne ve bebekte devam eden hastalıklar, zamansız sütten kesme, yetersiz süt üretimi, emzik ve biberon kullanımı, formül mama kullanımı, evlat edinilmesi gibi durumlarda emzirme yeniden başlatılabilir. Bu süreçte annenin emzirmeye istekli olması ve danışmanın önerilerini yerine getirmesi önemlidir. Merkezimizde Sağlık Bakanlığı anne sütü eğiticisi, ulusal hastane değerlendiricisi ve relaktasyon eğitimi alan hemşiremiz Dilek Atılgan ile uzman yenidoğan ve çocuk hekimlerimiz hizmet vermektedir."

İl Sağlık Müdürü Bilge ise, Ankara'dan sonra Eskişehir'de açıldığını ifade ettiği merkezde incelemelerde bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler