1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Aşklarını 'Su Kabağına' İşlediler
Aşklarını 'Su Kabağına' İşlediler

Aşklarını 'Su Kabağına' İşlediler

Afyonkarahisar'da su kabağı oymacılığı kursuna katılan 40 yaş üzeri 20 kursiyer, fotoğraflar ve sevgi sözcükleri işleyerek yaptıkları eserleri 14 Şubat'ta sevdiklerine hediye etti

A+A-

AFYONKARAHİSAR (AA) - Arif Yavuz - Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezinde Su Kabağı Oymacılığı kursuna katılan 40 yaş üzeri 20 kursiyer, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla aşklarını eserlerinde ölümsüzleştirdi.

Merkezde iki aydır eğitim alan kursiyerler, fotoğraflar ve sevgi cümleleri işleyerek yaptıkları eserlerini, 14 Şubat'ta hayatlarının aşklarına hediye etti.

Kursun eğitmeni Sultan Baykent, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14 Şubat Sevgililer Günü için kursiyerlerle anlamlı bir çalışma yapmaya karar verdiklerini söyledi.

"Aşkın ve sadakatin sembolü 'yusufçuğu' eserlerimize işledik"

14 Şubat dolayısıyla bu ayki temalarının sevgi ve aşk olduğunu dile getiren Baykent, şöyle devam etti:

"14 Şubat temalı konseptimizde kursiyerlerimiz tek bir şekle bağlı kalmadı. Konu aynı olmasına rağmen çoğunun çalışması farklıydı. Kimini boncuklayarak, kimini incelterek, kimini de boyayarak çalıştık ve çalışmalarımızı tamamladık. Kursiyerlerin Sevgililer Günü'ne özel hazırladığı el emeği, göz nuru eserler maddi değerlerinden ziyade manevi değerleri yüksek olan hediyelerdir. İnsanların eşlerine ve sevgililerine karşı hissettikleri duyguları, aşkın ve sadakatin sembolü 'yusufçuğu' eserlerimizde işledik. Kursiyerlerimiz kalplerinde hissettiklerini, parmaklarındaki sevgi dokunuşlarıyla su kabaklarına aktardılar ve sonuç mutluluktu. Dilerim ki severek, sevilerek, sevdiklerimizle hep beraber olalım. Kalbimizdeki sevgi ve aşk kıvılcımlarını büyütüp, sevgiyi tüm dünyaya yayalım."

"Ektim, büyüttüm ve kuruttum"

Kursiyerlerden Hatice Taşkın da eşine kalbinin onda olduğunu göstermek için su kabağına kalpli motifler işlediğine işaret etti.

Taşkın, daha önce birbirlerine satın alınmış hediyeler verdiklerine dikkati çekerek, "Yaptığımız eserlerde duygu ve el emeği var. Ben su kabağını evimde yetiştirdim. Ektim, büyüttüm ve kuruttum. Her aşamasını gördüm. Sonucu da gerçekten çok güzel oldu. Duygumu katarak hazırladığım hediyemi eşime hediye ettim, çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler