1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Aso Anaokulunu Milli Eğitim'e Devretti
Aso Anaokulunu Milli Eğitime Devretti

Aso Anaokulunu Milli Eğitim'e Devretti

ANKARA (AA) - Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından yaptırılan ASO 1. OSB Anaokulu, 5 yıllığına şartsız olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi.ASO'dan...

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından yaptırılan ASO 1. OSB Anaokulu, 5 yıllığına şartsız olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devredildi.

ASO'dan yapılan açıklamaya göre, okulun devrine ilişkin protokol töreni, Ankara Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, ASO ve ASO 1. OSB Başkanı Nurettin Özdebir ile diğer ilgililerin katılımıyla ASO 1. OSB Brifing Salonu'nda yapıldı.

Özdebir, törende yaptığı konuşmada, çocukların geleceğin teminatı olduklarını belirterek, "Bölgemizde çalışan annelerin büyük sorunu olan çocuk bakım ihtiyacı nedeniyle yaptırdığımız anaokulunu bakanlığımıza devrettik. Sanayide kadın istihdamının artırılmasına katkı sağlayacak anaokulu projemiz bundan böyle bakanlık müfredatında ve kontrolünde miniklerimize eğitim hizmeti verecektir." ifadesini kullandı.

Ankara Milli Eğitim Müdürü Bardakcı da eğitime katkılardan dolayı ASO 1. OSB yetkililerine teşekkür etti.

Milli eğitim camiası olarak yeni okullara her zaman ihtiyaç duyduklarını dile getiren Bardakcı, "ASO 1. OSB içerisinde çalışan ebeveynlerin çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri güvenilir, huzurlu ve sağlıklı bir ortam yaratmayı hedefliyoruz." dedi.

Okulun devrine ilişkin protokol, konuşmaların ardından Bardakcı ve Özdebir tarafından imzalandı.

Önceki ve Sonraki Haberler