1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Aşti'de Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye Çıkarıldı
Aşti'de Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye Çıkarıldı

Aşti'de Güvenlik Önlemleri Üst Seviyeye Çıkarıldı

Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle yoğunluk yaşanan AŞTİ'de güvenlik önlemleri arttırıldı

A+A-

ANKARA (AA) - Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle yoğunluğun arttığı Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesinde (AŞTİ) güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.

Anara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yarıyıl tatili dolayısıyla yolculuğa çıkan öğrenci ve aileleri, AŞTİ’de yoğunluğa neden oluyor.

Belediyeye bağlı BUGSAŞ tarafından işletilen ve günlük ortalama 80 bin yolcunun uğradığı AŞTİ'de, tatil nedeniyle bu sayı 120 bine kadar çıktı.

- 188 kamera, 200 güvenlik görevlisi

AŞTİ’de 77 hareketli ve 111 sabit güvenlik kamerası aktif olarak hizmet veriyor. Terminaldeki güvenlik önlemleri 200 güvenlik görevlisi, içeride ve dışarıda 188 kamera, emniyet ve zabıta personelinin de desteğiyle en üst seviyeye çıkarıldı.

Tüm giriş ve çıkışların kontrol altında tutulduğu AŞTİ’de, yolcular hem üst aramasına tabi tutuluyor hem de X-ray cihazlarından geçiriliyor.

"Ginger" ile mobil hizmet veren güvenlik personeli de gün boyu terminal içerisinde gezerek yolcuların güvenliğini sağlıyor. AŞTİ’de, girişlerde kimlik ibrazı ve arama noktasından geçmek zorunlu hale getirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler