1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı
Atatürk Havalimanındaki Terör Saldırısı

Atatürk Havalimanı'ndaki Terör Saldırısı

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, "Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik terörist eylemler hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır." ifadesini kullandı.

A+A-

Eskişehir Valisi Azmi Çelik, "Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik terörist eylemler hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır." ifadesini kullandı.

Vali Çelik, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, bu haberle büyük üzüntü yaşadıklarını bildirdi.

Acı haberin milleti derinden üzdüğünü ifade eden Çelik, "Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu tür terörist eylemler hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaktır. Atalarımızdan bize emanet kalan vatan toprağını ve şanlı Türk bayrağımızı milletçe koruma azmimiz hiçbir zaman dinmeyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Türk milletinin, kutsal bildiği değerler uğruna canını feda etmekten çekinmeyeceğini vurgulayan Çelik, saldırıyı şiddetle kınadığını, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini belirtti.

- "İnsanlığa dair hiçbir değerden nasibini almamışlar"

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan da ramazanı idrak edip, bayram sevinciyle kucaklaşmanın beklediği günlerde gerçekleşen terör saldırısını kınadığını bildirdi.

Gündoğan, "İnsanlığa dair hiçbir değerden nasibini almamış, içinde mukaddesatın en küçük kırıntısını taşımayanların, ülkemizin geleceğine yönelik düzenledikleri saldırıları el birliğiyle bertaraf edeceğimize inanıyorum. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." ifadelerini kullandı.

- Eskişehirspor Kulübünden kınama

PTT 1. Lig takımlarından Eskişehirspor Kulübünden yapılan açıklamada ise Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda ölen ve yaralananların olduğu haberinin, büyük üzüntüyle öğrenildiği kaydedildi.

Terör olayının lanetlendiği açıklamada, hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa, millete başsağlığı dilendi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler