1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Avf'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek
Avf'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

Avf'den Zeytin Dalı Harekatı'na Destek

AVF:- "Ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir. Bölge barışı için yapılan harekatta, yüce Allah'tan ordumuzun sözünü üstün, kılıcını keskin eylemesini niyaz ederiz"

A+A-

ANKARA (AA) - Alevi Vakıflar Federasyonu (AVF) Zeytin Dalı Harekatı'na, "Ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir. Bölge barışı için yapılan harekatta, yüce Allah'tan ordumuzun sözünü üstün, kılıcını keskin eylemesini niyaz ederiz." ifadesiyle destek verdi.

AVF'den yapılan yazılı açıklamada, Alevi toplumun daima barıştan yana olduğu vurgulandı. Açıklamada, alevilerin barışa dair ne varsa orada yer almaya gayret gösterdikleri belirtildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Mecbur kalmadıkça, savaş bir cinayettir." ve Alevi dedelerinin, "İki göz kör olmaz oğul / Bir ehlibeyt yolunu gözeten göz / Bir de vatanı gözeten göz" sözlerine atıfta bulunulan açıklamada, mazlumun ölmemesi ve zulüm görmemesinin en büyük dilek ve istekleri olduğuna yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şanlı Türk ordusu kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde, terör örgütlerini etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere 20 Ocak 2018 saat 17.00'den itibaren başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu dahi kanamadan evine dönmesi en büyük arzumuzdur. Ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir. Bölge barışı için yapılan harekatta, yüce Allah'tan ordumuzun sözünü üstün, kılıcını keskin eylemesini niyaz ederiz."

 

Önceki ve Sonraki Haberler