1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Avustralya’da Karşıt Gruplar Arasında Çatışma
Avustralya’da Karşıt Gruplar Arasında Çatışma

Avustralya’da Karşıt Gruplar Arasında Çatışma

Avustralya’nın Melbourne kentinde mülteciler ve Müslümanlara destek vermek için düzenlenen gösteriye karşı olanlar arasında çatışma çıktı.

A+A-

MELBOURNE (AA) - Avustralya’nın Melbourne kentinde mülteciler ve Müslümanlara destek vermek için düzenlenen gösteriye karşı olanlar arasında çatışma çıktı.

Melbourne’un farklı din ve etnik gurupların bir arada yaşadığı ve çok kültürlülüğü ile tanınan Coburg semtinde, sivil toplum kuruluşları mülteciler ve Müslümanlara destek için gösteri düzenledi.

İslam ve mülteci karşıtı söylemleri ile tanınan aşırı grupların, gösteriye karşı çıkması üzerine yaşanan gerilim çatışmaya dönüştü. Gruplar arasındaki arbedenin büyümesini engellemek için atlı ve özel tim polislerinin desteğiyle yoğun önlem alan polis, biber gazı kullanarak çatışan grupları dağıttı.

Biber gazından etkilenen göstericilerin tedavi edildiği alana saldıran ırkçı gruba müdahale eden polis 7 kişiyi gözaltına aldı.

Irkçı grubun, İsrail bayrağı açtığı da görüldü.

Gösteriyi düzenleyen sivil toplum kuruşları ise "Müslümanlar hoş geldiniz, ırkçılara hayır", "Her zaman Aborjin ülkesiydi, hep öyle olacak", "Mülteciler hoş geldiniz"; "Irkçılar defolun" sloganları attı.

Irkçı grubun polis tarafından uzaklaştırılmasının ardından yaklaşık 3 saat süren gösteri sona erdi.​

Muhabir: Recep Şakar

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler