1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Ayaş'ta Dijital Bağımlılık Konferansı
Ayaş'ta Dijital Bağımlılık Konferansı

Ayaş'ta Dijital Bağımlılık Konferansı

ANKARA (AA) - Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Dijital Bağımlılık" konulu konferans düzenlendi. Dijital Bağımlılıkla Mücadele...

A+A-

ANKARA (AA) - Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından "Dijital Bağımlılık" konulu konferans düzenlendi.

Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği (DİBAMDER) Düzenleme Kurulu Başkanı ve Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tuncay Dilci tarafından verilen konferansa, Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Ziya Yıldırım, kurum amirleri, oda ve dernek başkanları, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Derneğin Başkanı Tuncay Dilci, siber bağımlılık, teknolojiyi doğru kullanma ve bu sürecin doğru anlatılması gerektiğini söyledi.

Dijital bağımlılıkta gelecekte herkesi bekleyen tehlikelerin oluşacağını belirten Dilci, “sosyal medya ve kullanımı, dijital bağımlılık yaratıyor. Sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlar ortaya getiriyor. Önerilerin ve çözüm yollarının çok iyi anlatılması gerekiyor.” dedi.

Konferansın sonunda Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, ilçede başlatılan Ayaş Okuyor Projesi hakkında katılımcılara bilgi vererek, tüm ilçenin projeye katılmasını istedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler