1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Ayder "Kardeş Ailem" Projesi
Ayder Kardeş Ailem Projesi

Ayder "Kardeş Ailem" Projesi

Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) geçtiğimiz yıl başlattığı "Kardeş Ailem" projesi, "Ramazan Kardeşliktir" sloganıyla çalışmalarına devam ediyor.

A+A-

Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) geçtiğimiz yıl başlattığı "Kardeş Ailem" projesi, "Ramazan Kardeşliktir" sloganıyla çalışmalarına devam ediyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan proje birimi sorumlusu Umut Çimen, yürütülen "Kardeş Ailem Projesi" ile dünya üzerindeki, savaş, açlık ve yoksulluğun pençesinde olan mazlum ailelerin tespit edildiğini söyledi.

Tespitler neticesinde kardeşlik köprülerinin atıldığını belirten Çimen, "Bu kardeşlik çerçevesinde bir Müslüman kardeşimiz, istediği herhangi bir ülkeden ailesini seçerek onun aylık giderini karşılıyor." şeklinde konuştu.

Proje kapsamında 5 aileyle ilgilendiklerini belirten Çimen, şunları kaydetti:

"Konyalı hayırseverlerin destekleri ile yetim statüsünde olan ailelerimizin yanı sıra gazi, esir, murabıt ve davetçi ailelerimizin de bakımını üstlendik. Şu an Mısır, Gazze, Suriye, Afrika, Arnavutluk, Bosna, Çeçenistan gibi ülkelerde yüzlerce mağdur ailemizi Türkiyeli Müslümanlar ile 'Kardeş Aile' yaptık. Savaş bölgesinde yaşayan ailelerin durumları gün be gün değişiyor. Konyalı hayırsever kardeşimizin vermiş olduğu maddi yardımı aileye vermeye götürdüğümüzde, kimi zaman evlerinin bombalandığını ve ailenin tamamen yok olduğunu görüyor, kimi zaman evde birkaç kişinin şehit olduğuna şahit oluyoruz."

Proje kapsamında başka ülkelere yardım etmek isteyen hayırseverlere çağrıda bulunan Çimen, "Yardım edilecek aile tamamen hayırsevere bırakılıyor istediği ülkeden istediği aileyi seçip 150 lira karşılığında 12 ay boyunca ailenin bakımını üstleniyor ve ailenin durumundan haberdar oluyor. Kimi bölgelerde ise aileleri birbiriyle buluşturuyoruz.Bu mübarek proje ile ilgilenmek isteyen kardeşlerimiz dernek binamızı ziyaret edebilir, istediği ülkeden bir ailesini belirleyip onun ihtiyacını karşılayabilir." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler