1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aydın: Yargıtayın Onama Kararı Memnuniyet Verici
Aydın: Yargıtayın Onama Kararı Memnuniyet Verici

Aydın: Yargıtayın Onama Kararı Memnuniyet Verici

MHP genel başkanlığına adaylığını açıklayan eski milletvekili Koray Aydın, Yargıtayın MHP'nin olağanüstü kurultayına dönük onama kararının memnuniyet verici olduğunu belirtti

A+A-

MHP genel başkanlığına adaylığını açıklayan eski milletvekili Koray Aydın, Yargıtayın MHP'nin olağanüstü kurultayına dönük onama kararının memnuniyet verici olduğunu belirterek, parti yöneticilerinden seçimli olağanüstü kurultay kararına dönük hukuki yol haritasını açıklamasını istedi.

Aydın, yazılı açıklamasında, olağanüstü kurultay sürecinde, demokratik yollardan yürütülen bir hak arayışının sonuç verdiğini ve bu örnek mücadelenin tarihe geçtiğini bildirdi.

Olağanüstü kurultayın ülkeye, millete, MHP ve ülkücü harekete hayırlar getirmesini dileyen Aydın, şunları kaydetti:

"Yargıtayın, MHP'nin olağanüstü kurultayına dönük onama kararı memnuniyet vericidir. Seçilmiş tek adam rejimine geçiş gündemdeyken, ülkücülerin sergilediği demokrasi mücadelesi son derece önemli ve anlamlıdır. Milliyetçilik ve demokrasiyi birbirinin ikiz kardeşi gören ülkücüler, milletimize büyük bir umut ve güven vermiştir.

Ülkücü iradenin hukuki mücadelesinde temsilcilik görevini üstlenen Çağrı Heyeti'miz, onama kararı sonrası üzerine düşen vazifeyi elbette yapacaktır. Nihayet ülkücü iradenin karşısına çıkma kararı alan Genel Merkez'imizin, seçimli olağanüstü kurultay kararına dönük hukuki yol haritasını kamuoyuna açıklaması ve ülküdaşlarımızı aydınlatması gerekmektedir. "

Muhabir: Cüneyt Ateş
 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler