1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bağcılar Belediyesi Yaşlıların Evlerinde Bayram Temizliği Yapıyor
Bağcılar Belediyesi Yaşlıların Evlerinde Bayram Temizliği Yapıyor

Bağcılar Belediyesi Yaşlıların Evlerinde Bayram Temizliği Yapıyor

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde bakıma muhtaç kişilerin ev temizliğiyle kişisel bakımlarını yapıyor.Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin...

A+A-

İSTANBUL (AA) - Bağcılar Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde bakıma muhtaç kişilerin ev temizliğiyle kişisel bakımlarını yapıyor.

Bağcılar Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, belediyenin 5 yıl önce hizmete sunduğu Yaşama Destek Projesi çalışmaları devam ediyor.

Proje kapsamında ekipler, ilçedeki 400'e yakın evin temizliğini düzenli olarak yapıyor. Bunun yanı sıra bayram öncesinde de bakıma muhtaç kişilerin ev temizliğiyle kişisel bakımları gerçekleştiriliyor. Bakıma muhtaç kişilerin saç ve sakal tıraşı, tırnak bakımı gibi kişisel bakımları yapılırken, çamaşır ve perdeleri yıkanıp, ütüleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ilçe sakinlerinden Köroğlu Güçlüer (91), eşinin Alzheimer hastası olduğunu ve artık ev temizliğini yapamadığını ifade etti.

Kendi imkanlarıyla evlerini temizleyemediklerini anlatan Güçlüer, "Belediyemizin temizlik görevlileri her ay evimizi baştan aşağı temizliyor. Bu bayram öncesinde yine evimize gelerek temizliğimizi yaptılar. Bayrama pırıl, pırıl gireceğiz. Bu hizmetinden dolayı başkanımız Lokman Çağırıcı'ya teşekkür ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da hemşehrilerinin huzurlu bir yaşam sürmelerini amaçladıklarını belirterek, her zaman yardıma muhtaçlara el uzattıklarını kaydetti.

Yaşama Destek Projesi'nin önemli olduğunu ve bunu 5 yıldır başarıyla sürdürdüklerini aktaran Çağırıcı,"Bakıma muhtaç hemşehrilerimizin ev temizliğini ve kişisel bakımlarını düzenli olarak yapıyoruz. Ekiplerimiz Kurban Bayramı öncesinde de yaşlı, bakıma muhtaç ve engelli hemşehrilerimizin evlerini baştan aşağı temizleyerek, bayrama hazır hale getiriyorlar. Bu hizmetler bizlere dua olarak geri dönüyor. Onların hayır dualarıyla hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz." görüşlerine yer verdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler