1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bahadın Belediyesi Elektrik Üretecek
Bahadın Belediyesi Elektrik Üretecek

Bahadın Belediyesi Elektrik Üretecek

YOZGAT (AA) - Sorgun'a bağlı Bahadın Belediyesi, belediyenin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla Güneş Enerji Santrali (GES) kuruyor.Bahadın Belediye...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sorgun'a bağlı Bahadın Belediyesi, belediyenin elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla Güneş Enerji Santrali (GES) kuruyor.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan AA muhabirine yaptığı açıklamada, 500 kw’lık Bahadın Güneş Enerji Santralinin ihalesinin yapıldığını ve çok kısa bir süre sonra çalışmalara başlanacağını belirtti.

Pazartesi yapılan ihaleye 6 firmanın katıldığını ifade eden Özcan, "Uzun süredir bu projenin üzerinde çalışıyorduk. Nihayet tamamlandı ve ihaleye çıkıldı. İhaleye İstanbul, Ankara ve Yozgat'tan 6 firma katıldı. İhale Ankara’dan katılan bir firmada kaldı. Biz küçük bir belediyeyiz ve her ay elektrik şirketine 20 bin lira elektrik parası ödüyoruz. GES ile ayda 40 bin lira civarında bir elektrik üretmeyi planlıyoruz.

Böylelikle belediyemiz hem her ay ödemek zorunda kaldığı 20 bin lira elektrik parasından kurtulacak, ayrıca da fazladan ürettiği 20 bin liralık enerjiyi satarak 20 bin lira ekstre kar etmiş olacak." diye konuştu.

Özcan, projenin Nisan ayı sonuna tamamlanacağını sözlerine ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler