1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bahadın'da İstimlak Çalışmaları
Bahadında İstimlak Çalışmaları

Bahadın'da İstimlak Çalışmaları

Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde yapılması planlanan barajla ilgili, istimlak çalışmalarının ilk toplantısı yapıldı.

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde yapılması planlanan barajla ilgili, istimlak çalışmalarının ilk toplantısı yapıldı.

Bahadın Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Dilaver Özcan, Bahadın Belediyesi yetkilileri, Bahadın halkı ve Devlet Su İşleri yetkilileri katıldı.

Belediye Başkanı Dilaver Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bahadın’da Bağırgan çayı üzerinde, tutulacak barajla ilgili istimlak çalışmasının ilk toplantısının olumlu geçmediğini söyledi.

Vatandaşların, Devlet Su İşleri yetkilileri tarafından önerilen istimlak bedellerini çok az bulduğunu ve kabul etmediklerini ifade eden Özcan, "Yetkililer Bağırgan çayı kenarındaki yerler için dönüm başına 6 bin 140 lira, diğer alanlar için ise 5 bin 780 lira önerdiler. Ancak yapılan bu öneriler büyük oranda kabul görmedi. Bu nedenle toplantının olumlu geçtiğini söyleyemeyiz." dedi.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler