1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Bakan Müezzinoğlu Kanser Farkındalığı İçin Pedal Çevirdi
Bakan Müezzinoğlu Kanser Farkındalığı İçin Pedal Çevirdi

Bakan Müezzinoğlu Kanser Farkındalığı İçin Pedal Çevirdi

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Boğaziçi Köprüsü'nde bisiklet sürdü

A+A-

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında kapsamında Boğaziçi Köprüsü'nde pedal çevirdi.

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı ile Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneğinin iş birliğiyle düzenlenen program çerçevesinde, daha önce Viyana ve Ankara'dan yola çıkan bisikletli gruplar, Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde buluştu.

Bakan Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada, kanserden korkmak yerine onunla mücadele etmek gerektiğini söyledi.

"Kanserlerin en az üçte birini tedbirlerimizle bireysel olarak önleyebiliyoruz"
Kadın kanserlerine karşı duyarlılığı arttırmak için teması, "Kadın kanserlerine Dur Diyoruz" başlıklı bisiklet turu düzenlendiğini belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Kansere karşı mücadelenin esas itibarıyla çok da zor olmadığı inancını topluma, insanlığa yerleştirmek önemli. Çünkü kanserlerin en az üçte birini tedbirlerimizle bireysel olarak önleyebiliyoruz. Üçte birini de erken teşhisle yine yenebiliyoruz. İpin ucu esasında yüzde 70 oranında, bizim elimizdedir. Bizim elimizde olanları iyi yapmak lazım. Toplumun her kesiminde farkındalık oluşturmamız gerekir. Özellikle kadınlarımız bu anlamda, işin lokomotifini üstlenirse, inanıyorum ki başarı çok daha hızlı gelecektir."

Konuşmasının ardından Müezzinoğlu ve diğer gruplar, kadın kanserleri konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Boğaziçi Köprüsü'nü bisikletle geçti. O sırada köprü tek şeritli olarak trafiğe kapatıldı. Ayrıca etkinlik sırasında pembe balonlar uçuruldu.

Muhabir: Lale Bildirici

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler