1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başbakan Yıldırım Rauf Denktaş'ın Kabrini Ziyaret Etti
Başbakan Yıldırım Rauf Denktaşın Kabrini Ziyaret Etti

Başbakan Yıldırım Rauf Denktaş'ın Kabrini Ziyaret Etti

Başbakan Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük'ün anıt mezarlarını ziyaret etti

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve Fazıl Küçük'ün anıt mezarlarını ziyaret etti.

Yıldırım, ilk olarak Kıbrıs Türk halkının özgürlük mücadelesi lideri Dr. Fazıl Küçük'ün kabrine ziyarette bulundu. Küçük'ün kabrine çelenk koyan ve saygı duruşunda bulunan Yıldırım, İstiklal Marşı'nın okunup, Türkiye ve KKTC bayraklarının göndere çekilmesinden sonra, anıt özel defterini imzaladı.

Yıldırım, deftere şunları yazdı:

"Kıbrıs Türk halkının egemenliği uğruna verdiği mücadeledeki eşsiz hizmetlerinizi ve özverili önderliğinizi minnet ve şükranla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 65. Hükümeti'nin Başbakanı olarak yurt dışına yaptığım bu ziyaret vesilesiyle anavatan ve garantör ülke Türkiye Cumhuriyeti'nin, Kıbrıs Türk halkının huzuru ve refahı için her zaman yanında olacağını bir kez daha yineliyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun."

Rauf Denktaş'ın kabrini ziyaret
Başbakan Yıldırım, daha sonra KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ın kabrini ziyaret etti.

Denktaş'ın mezarı başında dua eden Başbakan Yıldırım, imzaladığı anıt özel defterine şunları yazdı:

"Dirayetli liderliğinizde Kıbrıs Türk halkının varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri olan KKTC'ye, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak gerçekleştirdiğim bu ilk ziyarette, manevi huzurunuzda bulunmaktan şeref duyuyorum. Bu vesileyle Türkiye Cumhuriyeti'nin 65. Hükümeti'nin de tarihi sorumluluk bilinciyle Kıbrıs Türk halkının her zaman ve her türlü koşulda yanında olmaya devam edeceğini bir kez daha yineliyor, aziz hatıranızı minnet ve saygıyla anıyorum."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler