1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Başkan Aydın'dan Rektör Yıldız'a Ziyaret
Başkan Aydından Rektör Yıldıza Ziyaret

Başkan Aydın'dan Rektör Yıldız'a Ziyaret

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

A+A-

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Cumhuriyet Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette konuşan Aydın, üniversitenin Sivas için çok büyük önem taşıdığını belirtti.

Üniversite ve belediyenin her zaman birlikte çalışmasının şehir açısından büyük yarar sağlayacağını aktaran Aydın, "Alim hocamızı eskiden beri tanıyoruz. Bu işi en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz, kendisinin her zaman yanında olacağız. Kurumların başarısı şehrin başarısını doğuruyor. Şehrimize güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Daha önce görev yapan arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl yapılan İsmet Yılmaz Köprüsü, İsmet Yılmaz Bulvarı ve Köprülü Kavşağı ile üniversitenin ulaşım sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü belirten Aydın, içerisinde raylı sistemin de yer alacağı Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nın da yakın zamanda üniversite ile şehir bağlantısını kuvvetlendirecek bir proje olarak hayata geçirileceğini kaydetti.

Üniversitenin sorunlarının çözümü noktasında büyük çaba gösteren Aydın'a ve ekibine teşekkür eden Yıldız da, "Desteklerinizi bizden esirgemeyeceğini çok iyi biliyoruz. Kurumların iş birliği içinde hareket etmesi şehir için büyük fayda sağlayacaktır. Zaten çoktandır birlikte çalışıyorduk. Bundan sonra da ortak çalışmalarımız devam edecek. dedi.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Karaman, Mahir Kuzucu, Abdurrahim Ceylan, Kazım Özgan, Mehmet Muaz Uzun, Ahmet Özaydın, Özbelsan AŞ Genel Müdür Vekili Şaban Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Taşkın, Prof. Dr. Mehmet Çimen, Prof. Dr. Ünal Kılıç, ile danışman Prof. Dr. Recep Toparlı da hazır bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler