1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Şimşek, Teog Birincisi Öğrenciyi Ödüllendirdi
Başkan Şimşek, Teog Birincisi Öğrenciyi Ödüllendirdi

Başkan Şimşek, Teog Birincisi Öğrenciyi Ödüllendirdi

YOZGAT (AA) - Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun'da Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) birincisi olan Sena Kaya’yı yarım altın ile ödüllendirdi.Belediye Başkanı Şimşek,...

A+A-

YOZGAT (AA) - Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Sorgun'da Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) birincisi olan Sena Kaya’yı yarım altın ile ödüllendirdi.

Belediye Başkanı Şimşek, makamında düzenlediği ödül töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Sena Kaya’nın TEOG sınavında 120 sorunun 119’unu doğru yaptığını ve aldığı 489.12 puanla Sorgun birincisi olduğunu söyledi.

Şimşek, böyle bir başarının çok çalışmakla alınabileceğini ifade ederek, "Sena, dedesinin anlattığına göre günde 8-9 saat ders çalışmış. Hatta günlerce sokağa çıkmadan ders çalıştığı olmuş. Bu şekilde çalışmasının elbet karşılığını alacaktı. Yüce Allah emeğini boşa çıkarmamış. Şimdi iyi bir okula girme şansı yakaladı. Biz de Sorgun Belediyesi olarak kendisini yarım altın ile ödüllendiriyoruz." diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler