1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Başkentte 3 Bin Çocuk "Pulculuğu" Öğrendi
Başkentte 3 Bin Çocuk Pulculuğu Öğrendi

Başkentte 3 Bin Çocuk "Pulculuğu" Öğrendi

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile PTT'nin imzaladığı protokol kapsamında başkentin 11 ilçesinde 20 okulda çocuklara pul ve pulculuk eğitimi verildi.

A+A-

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile PTT'nin imzaladığı protokol kapsamında başkentin 11 ilçesinde 20 okulda çocuklara pul ve pulculuk eğitimi verildi.

18 Mayıs'ta başlayan ve PTT uzmanlarınca yaklaşık 3 bin çocuğa verilen pul ve pulculuk eğitiminin kapanış programı Sincan Yenikent İlksan İlkokulu ve Ortaokulu'nda gerçekeleştirildi.

PTT'nin 1922'den bugüne kadar kullandığı pullardan bazılarının da sergilendiği kapanış programına katılan Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İhsan Yalçınkaya, modern kültür yaşatılırken, kadim kültüre ait unsurların da unutulmaması gerektiğini belirtti. Pulun ve mektubun teknolojiye rağmen unutulmayacak değerler olduğunu kaydeden Yalçınkaya, "Pullar, mektuplar, zarflar sesimizin çıkmadığı yerde sesimiz olacak. Bu yüzden, bu değerleri korumaya çalışıyoruz ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu eğitimi destekliyoruz." dedi.

Okul müdürü Eset Özügüzel ise okulda açılan serginin tüm öğrencilerin merakını uyandırdığını belirterek "Çocuklar, eski tarihli pulları gördükleri zaman, hangi tarihte hangi pulun niye kullanıldığını sorguluyorlar. Pullar, çocukların geçmişe dönük merakını arttırdı." dedi.

Sergi açılışının ardından, PTT uzmanlarınca ilk ve ortaokul öğrencilerine pul ve pulculuk üzerine bir konferans verildi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler