1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Başkentte Vergi Dairesi Başkanlığındaki Patlama
Başkentte Vergi Dairesi Başkanlığındaki Patlama

Başkentte Vergi Dairesi Başkanlığındaki Patlama

Ankara Valisi Topaca:- "Devam eden çalışmalarımızda doğalgaz ihtimali azaldı. Sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz ancak henüz yüzde 100 sabotaj tespiti yapılmış değil. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmaları devam ettiriyorlar. İlerleyen saatlerde kesin

A+A-

ANKARA (AA) - Ankara Valisi Ercan Topaca, Çukurambar'da Vergi Dairesi Başkanlığındaki patlamaya ilişkin, "Devam eden çalışmalarımızda doğalgaz ihtimali azaldı. Sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz ancak henüz yüzde 100 sabotaj tespiti yapılmış değil. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmaları devam ettiriyorlar. İlerleyen saatlerde kesin sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Topaca, valilikte düzenlediği basın toplantısında, bugün akşam saatlerinde Ankara'nın Çankaya ilçesi Çukurambar bölgesinde saat 20.03'te bir patlama meydana geldiğini söyledi.

İlk yapılan tespitlerde doğalgaz patlaması olduğu yönünde bir kanaatin oluştuğunu ve ona yoğunlaştıklarını ifade eden Topaca, şöyle devam etti:

"Ancak devam eden çalışmalarımızda doğalgaz ihtimali zayıfladı. Bir sabotaj ihtimali üzerinde duruyoruz ancak henüz yüzde 100 sabotaj tespiti yapılmış değil. Bununla ilgili arkadaşlarımız çalışmaları devam ettiriyorlar. İlerleyen saatlerde kesin sonuca ulaşacağımızı düşünüyoruz."

O bölgede çalışan esnafa ve vatandaşlara "geçmiş olsun" dileğinde bulunan Topaca, patlama esnasında iki vatandaşın cam kırıkları ve diğer malzemelerle hafif şekilde yaralandığını tespit ettiklerini söyledi.

Hastaneye intikal eden yaralıların tedavilerinin yapılarak taburcu edildiğini belirten Topaca, bir vatandaşın da kulağında basınç oluştuğunu ama ciddi bir sıkıntı olmadığını kaydetti. Topaca, "Tabi bu yönüyle herhangi bir can kaybının olmaması, maddi hasarlı bir patlama olması bizi bir nebze olsun rahatlatıyor ama umarım bundan sonra bu tür şeylerle karşılaşmayız. Tedbirlerimizi aldığımızı ifade etmek istiyorum. Sabotaj ihtimali ağırlık kazandı, onun üzerinde çalışıyoruz." diye konuştu.

- "Sabotaj ihtimali daha güçlü görünüyor"

Topaca, bir gazetecinin, "Sabotaj ihtimali dediniz, bir örgüt veya başka bir şey var mı?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Henüz öyle bir tespitimiz yok, çok yeni biliyorsunuz. Bir de akşam hava karardıktan sonra olan bir şeydir. İğneyle kuyu kazmak gibi bir şey bu çalışma. Emniyetten arkadaşlarımız çalışıyorlar ama sabotaj ihtimali daha güçlü görünüyor. Kamuoyuyla bunu tabi paylaşma ve kamuoyunun bilmesini daha doğru olarak değerlendirdik ve bu açıklamayı yapıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler