1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bayat Ekmek Yarışması
Bayat Ekmek Yarışması

Bayat Ekmek Yarışması

Altındağ Belediyesi'nce, bayat ekmeklerin değerlendirilmesini teşvik amacıyla Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Arası Bayat Ekmek Yarışması düzenlendi

A+A-

Altındağ Belediyesi'nce bu yıl dördüncü kez Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Arası Bayat Ekmek Yarışması düzenlendi.

Altındağ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, ekmek israfını önlemek için düzenlenen "Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim Kültür Merkezleri Arası Bayat Ekmek Yarışması" hakkında bilgi verildi.

Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen yarışmada, 66 kadın ana yemek, çorba ve tatlı kategorilerinde yarıştı. Türkiye Aşçılar Federasyonu’ndan gelen 9 kişilik jüri ekibi, bayat ekmekle yapılan en lezzetli ana yemek, çorba ve tatlıyı seçti.

Çorba dalında Hacılar Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Şadiye İnanç 92 puan alarak birinci oldu. Osmanlı dönemine özgü "mutancana" ile ana yemek dalında Güneşevler Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Hatice Kalaycı, "bayat ekmek helvası" ile tatlı Karapürçek 2 Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden Şule Karataş jüri tarafından birinci seçildi.

Karataş, birlik ve beraberlik mesajları verdiği konuşmasında, bu tür etkinliklerle hem duyarlı bir davranış sergilediklerini hem de yeteneklerini ortaya çıkardıklarının altını çizdi. Yarışma vesilesiyle özgüven kazandıklarını da sözlerine ekleyen Karataş, bunda Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin büyük rolü olduğunu vurguladı.

Ana yemek dalında birinci olan Kalaycı ise yarışmanın amacının ekmek israfının önüne geçmek olduğuna işaret ederek, Altındağ Belediyesi’nin bu anlamda önemli bir iş çıkardığını belirtti. Kalaycı israf konusunda herkesin daha dikkatli olması gerektiğini belirtti.

Önceki ve Sonraki Haberler