1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bayılan Hamile Kadının Halk Otobüsüyle Hastaneye Yetiştirilmesi
Bayılan Hamile Kadının Halk Otobüsüyle Hastaneye Yetiştirilmesi

Bayılan Hamile Kadının Halk Otobüsüyle Hastaneye Yetiştirilmesi

Kayseri'de durakta beklerken bayılan hamile kadın halk otobüsüyle hastaneye götürüldü. Otobüsün sürücüsüne davranışından dolayı plaket verildi

A+A-

Kayseri'de durakta beklerken bayılan hamile kadını, içinde yolcuların bulunduğu otobüsle hastaneye ulaştıran belediye halk otobüsü şoförüne, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından plaket verildi.

Yakut Mahallesi'nde durakta otobüs beklerken baygınlık geçiren 36 haftalık hamile Sema Akkaya'yı halk otobüsüyle kadın doğum hastanesine yetiştiren otobüs şoförü Mustafa Soyak'a, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından davranışından dolayı plaket verildi.

Belediyede yapılan törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Darandelioğlu, Mustafa Soyak'ı örnek davranışı nedeniyle tebrik etti.

Ulaşımla ilgili şikayetleri en aza indirmek için çalıştıklarını belirten Darandelioğlu, "Mustafa Soyak'ın göstermiş olduğu bu tür davranışlar, işletmemizin yüz akıdır. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şoförlerimizden benzer duyarlılığı göstermelerini istiyoruz." dedi.

Ulaşım Daire Başkanı Ferhat Bingöl de Soyak'ın hamile kadını hastaneye yetiştirmekle kalmayıp, genç kadının altınlarının bulunduğu çantasını da hastanenin güvenlik görevlisine teslim ettiğini belirtti.

Olayın nasıl yaşandığını anlatan Soyak ise "Yolcu alırken bir bayanın düştüğünü gördüm. Ambulansın gelmesi zaman alabilirdi. Bu yüzden karar verip doğumevine yetiştirdim." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Soyak'a Darandelioğlu tarafından plaket, Ulaşım Daire Başkanı Ferhat Bingöl de çeşitli hediyeler verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler