1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici:
Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici:

Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici:

"Eğer önlem alınmasa, eğer PKK ile yapılan mücadelede olduğu gibi gevşeklik gösterilirse ve vurdum duymaz davranılmaya devam edilirse bu radikal terörizm Türkiye'nin başına çok büyük bela olacak"

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Eğer önlem alınmasa, PKK ile yapılan mücadelede olduğu gibi gevşeklik gösterilir vurdum duymaz davranılmaya devam edilirse bu radikal terörizm Türkiye'nin başına çok büyük bela olacak." dedi.

Destici, partisinin il başkanlığı tarafından kent merkezindeki bir lokantada düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, milletvekili dokunulmazlığın kaldırıldığını ancak ifadeye çağrılanlara gidip, gitmeme serbestliğinin verildiğini belirterek, söz konusu kişilerin işledikleri suçtan dolayı kanun önünde bunun hesabını vermedikleri zaman dokunulmazlığın kaldırılmasının bir anlamının olmadığını savundu.

PKK ile mücadelede çok büyük eksikliklerin bulunduğunu anlatan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Finans kaynaklarına karşı, lojistiği olan belediyelere karşı, Kandil'in imha edilmesi, PYD'nin ortadan kaldırılması ve PKK ile arasına duvar örmesi ve tabii bu siyasi dokunulmazlıklar yani siyasi uzantılarına karşı alınacak tedbirlerdir. PKK ile eş değer bir tehlike radikal terörizm. Eğer önlem alınmasa, eğer PKK ile yapılan mücadelede olduğu gibi gevşeklik gösterilirse ve vurdum duymaz davranılmaya devam edilirse bu radikal terörizm Türkiye'nin başına çok büyük bela olacak. Bundan 5 sene önce Suriye'nin böyle olacağı tahmin edilemezdi. 10 sene önce Irak'ın böyle olacağını tahmin edilemezdi. Aynı şekilde Libya'nın da böyle olacağı tahmin edilemezdi. En son İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki patlama bunun en somut örneği."

Destici, Türkiye'yi bekleyen en büyük tehlikelerden birinin radikalleşme olduğunu belirterek:

"Maalesef Suriye, Irak ve başka ülkelerin desteklediği ve bizim İslam inancımızla da uyuşmayan Sünni İslam inancıyla da ehli sünnet çizgisiyle de uyuşmayan bir radikalizm terörüyle biz karşı karşıyayız. Türkiye'yi yönetenler hatta hepimizin buna karşı çok duyarlı olması ve el birliği ile tedbir alıp topyekün mücadele sergilememiz ve pasif kalmamamız gerekiyor."

Önceki ve Sonraki Haberler