1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bebeklerine Şehit Halisdemir'in İsmini Verdiler
Bebeklerine Şehit Halisdemirin İsmini Verdiler

Bebeklerine Şehit Halisdemir'in İsmini Verdiler

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yaşayan Kaçkan ailesi, yeni doğan bebeklerine Özel Kuvvetler Komutanlığında şehit edilen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adını verdi

A+A-

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bir aile, yeni doğan bebeklerine FETÖ'nün darbe girişimi sırasında darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in adını koydu.

Baba Mehmet Sait Kaçkan, yaptığı açıklamada, yeni doğan oğluna "Ömer Halis Demir" ismini verdiklerini belirterek, "Hem şehidin ismini yaşatmak hem de oğlumun da Şehit Ömer Halisdemir gibi yiğit ve kahraman olmasını istediğim için bu ismi verdim." dedi.

Anne Fatma Kaçkan da, oğluna şehidin adını verdikleri için gururlu olduklarını ifade etti.

Mehmet Sait Kaçkan, oğlu yeni doğmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği doğrultusunda gerçekleştirilen "Demokrasi Nöbetleri" ne de yakınlarıyla beraber katıldığını söyledi.

Her gece sabaha kadar nöbet tuttuğunu ifade eden Kaçkan, şunları söyledi:

"Darbe gecesi evde uyuyordum. Yapılan anonslarla uyandım ve darbenin olduğunu öğrendim. Anonslarda herkesin ilçe emniyet müdürlüğü önünde toplanması isteniyordu. Ben de yakınlarımla beraber milli iradeye sahip çıkmak için ilçe emniyet müdürlüğüne gittim ve demokrasi nöbetimi tutmayı sürdürüyorum. İlk günden bugüne kadar hep meydanlarda olduk."

Kaçkan, Erdoğan'ın Çarşamba gününe kadar alanlarda olunmasını isteğini anımsatarak, "Cumhurbaşkanımızın ikinci bir emrine kadar meydanlarda olmaya devam edeceğim." sözlerine yer verdi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler