1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Belediye Başkanı Ataç Gençlerle Bir Araya Geldi
Belediye Başkanı Ataç Gençlerle Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Ataç Gençlerle Bir Araya Geldi

Tepebaşı Belediyesi 9. Geleneksel Gençlik Buluşması, üniversiteli gençlerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi 9. Geleneksel Gençlik Buluşması, üniversiteli gençlerin yoğun katılımlarıyla gerçekleşti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın gençlerle bir araya geldiği buluşmaya, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Bahçelievler Mahalle Muhtarı Sülbiye Bilen ve Eskibağlar Mahalle Muhtarı Şenol İtgin katıldı.

Ayrıca Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir ve Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Eskişehir şubesinden üyeler de düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılanlar arasında yer aldılar. Tepebaşı Belediyesinin 19 Mayıs ve 29 Ekim Gençlik Merkezlerinde kurslara katılan, atölye çalışmalarında yer alan ve merkezlerin sosyal sorumluluk projelerinde etkin roller üstlenen 600 genç, Belediye Başkanı Ataç ile uzun süre sohbet ettiler.

Buluşmada konuşan Ataç, "Tepebaşı'nda siz gençlerin yönettiği 2 adet gençlik merkezimiz var. Burada üniversiteli arkadaşlarımız için çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin derslerine geç kalmamak için kahvaltısını yapamayan arkadaşlarımıza çorba dağıtıyoruz. Sabah okula giderken çorbanızı içmeyi unutmayın. Hayatınız boyunca da kahvaltınızı hiç aksatmayın arkadaşlar. Çamaşırlarınızı gençlik merkezlerindeki çamaşır makinelerinde yıkayabilirsiniz. Sadece arayıp randevu almanız yeterli. Düzenlediğimiz kursların önemini ise sabahın 6’sında sıraya girerek gösteriyorsunuz. Sınav dönemlerinde gençlik merkezlerimiz 24 saat açık. Bizim amacımız üniversiteli arkadaşlarımıza katkı sağlamak." İfadelerini kullandı.

Referandum üzerine gençlerin tartışırken birbirlerine karşı saygılı olmaları gerektiğini aktaran Ataç, "Nezaket çerçevesinde tartışabiliriz. Ancak kesinlikle kavga etmeye hiç gerek yok. Birbirimizi ikna ederiz, edemeyiz o ayrı. Fakat karşılıklı saygı ve sevgi içinde bunları konuşmalıyız. Bu ülke hiçbir zaman olasılıklar üzerine yönetilmedi. Neye, ne için karar verdiğimizi iyi bilmeliyiz." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler