1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Belediye Başkanından Gönüllü Askerlik Başvurusu
Belediye Başkanından Gönüllü Askerlik Başvurusu

Belediye Başkanından Gönüllü Askerlik Başvurusu

Konya'da, aralarında Hadim Belediye Başkanı Hadimioğlu ile belediye çalışanlarının da olduğu grup, TSK'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla gönüllü askerlik başvurusu yaptı

A+A-

Konya'da, Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, AK Parti İlçe Başkanı Saffet Duran, belediye çalışanları ve vatandaşlardan oluşan grup, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Belediye Başkanı Hadimioğlu, ilçedeki askerlik şubesi önünde yaptığı açıklamada, gönüllü askerlik başvurusu yapacağını söyleyince, vatandaşların da kendisine destek verdiğini aktardı.

İlçenin milli meselelerde daima hassasiyet gösterdiğini belirten Hadimoğlu, "Ülkemizle ilgili konulara halkımız hiçbir zaman kayıtsız kalmadı. Milli davalarda her zaman kenetlendik. Hadim ilçesi askerlik yapmaya hazır. Daima devletimizin ve askerimizin yanındayız. Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. İslam dünyasının lideri Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği yolda, gitmiş olduğu hedefe gözümüzü kırpmadan gideceğiz." diye konuştu.

Konuşmanın ardından, Hadimioğlu ve beraberindekiler, gönüllü askerlik başvurusu için dilekçelerini askerlik şubesine verdi.

Hadimioğlu ve ilçe başkanı Duran, daha sonra vatandaşlara Türk bayrağı dağıttı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler