1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Belediye Eğitim Kurslarını Tamamlayan Kursiyerlerin Sergisi
Belediye Eğitim Kurslarını Tamamlayan Kursiyerlerin Sergisi

Belediye Eğitim Kurslarını Tamamlayan Kursiyerlerin Sergisi

Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki kültür merkezlerinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı eserler sene sonu sergisinde görücüye...

A+A-

Sivas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki kültür merkezlerinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin yaptığı eserler sene sonu sergisinde görücüye çıkardı.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde karikatür, resim, fotoğraf ve ebru olmak üzere dört ana başlık altındaki eserlerin yer aldığı serginin açılışı Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tuncay Baral, Milli Eğitim Şube Müdürleri, eğitmenler ve kursiyerlerin katılımıyla yapıldı.

Karaca, açılışta yaptığı konuşmada, son dönemlerde öne çıkan sosyal belediyecilik anlayışının Sivas'ta en güzel örneklerinin sergilendiğine dikkat çekerek, insanların kendilerini yetiştirip faydalı bireyler olmaları konusunda verilen bu eğitimlerin büyük önem taşıdığını ifade etti.

Yaygın Eğitim Kursları yıl sonu şenliği kapsamında bir diğer etkinlik ise Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, İhramcızade Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Burada da sezon boyunca devam eden kaat'ı ve minyatür, hüsn-ü hat, tezhip, ebru, ahşap işleme, bakır rölyef ve tablo kurslarında eğitim alan kursiyerlerin yaptığı eserlerin sergisi açıldı.

12 ayrı dalda 270 kursiyerin eserlerinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Karaca, insanların yeteneklerini açığa çıkarmak adına Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen bu kursların oldukça yararlı bir faaliyet olduğunu ifade ederek, emeği geçen eğitmen ve kursiyerlere teşekkür etti.

 

Önceki ve Sonraki Haberler