1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Berat Kandili
Berat Kandili

Berat Kandili

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Dinç, mesajında, Berat Kandilinin, kötülüklerden arınma ve hataların telafisi için eşsiz...

A+A-

ÇANKIRI (AA) - Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dinç, mesajında, Berat Kandilinin, kötülüklerden arınma ve hataların telafisi için eşsiz bir fırsat olduğunu belirtti.

Mübarek gecelerin insana bol dua etme ve dua ederken de nefret ve kin duygularından arınma için fırsat verdiğini vurgulayan Dinç, şunları kaydetti:

"Kalplerin sevgi, kardeşlik, paylaşım, dayanışma ve huzur gibi paha biçilemez duygularla doldurmamız aşikardır. Dualarımıza bir dua ekleme imkanı veren bu geceler, Yüce Allah için iyi bir kul olmanın güzelliğini hatırlatır bizlere. İyilik, bolluk ve bereketi de beraberinde getiren Kandil geceleri, müjdeci gecelerdir. Dünyadaki heybemizi güzele dair ne varsa doldurma fırsatını iyi değerlendirmeliyiz. Büyüklerimizin hayır dualarını alalım, ülkemiz ve bölünmez birlik beraberliğimiz için bol bol dua edelim, dualarda buluşalım. Berat Kandili'nin, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyor, kandilinizi kutluyorum."

 

Önceki ve Sonraki Haberler