1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Berat Kandili
Berat Kandili

Berat Kandili

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı

A+A-

KONYA (AA) - Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tutal mesajında, Ramazanın müjdecisi Berat Kandilinin Allah’ın kullarına bağışlama kapılarını ardına kadar açtığı, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günü olduğunu belirtti.

Bu günün borçtan, hastalıktan, suç ve cezadan berat etme, kurtulma, günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma gecesi olduğunu ifade eden Tutal şunları kaydetti:

" Bu gece Allah’ın, kendisine yönelip af dileyen kullarını bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Bu gece dini ve toplumsal hayatımızda ilahi af, mağfiret ve rahmet temennilerinin zirveye ulaşması, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının ,mutlulukların yoğun olarak yaşanması gereken anlardır. Bu duygu ve düşüncelerle İslam coğrafyasında yaşayan ve zulme uğrayan kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması dileklerimle, Seydişehirli hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Berat Kandilini kutlar, ülkemizde barış, huzur ve kardeşliğin daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim."

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler