1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Berat Kandili
Berat Kandili

Berat Kandili

Karaman Valisi Koca, mesaj yayımladı

A+A-

KARAMAN (AA) - Karaman Valisi Murat Koca, Berat Kandili nedeniyle mesaj yayımladı.

Koca, mesajında mübarek ramazan ayının habercisi ve müjdecisi olan Berat Kandili'ni yaşamanın heyecanı içinde olduğunu belirtti.

Kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat Kandili'nin, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisi olduğunu ifade eden Koca, şunları kaydetti:

"Gönül dünyamızı temizleme ve yaşadığımız hayatı sorgulama fırsatı sunan Berat Kandili, her türlü kötü duygulardan, haksızlık ve adaletsizlikten, kin, nefret ve intikam duygularından arınmayı, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretmektedir. Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek gün ve geceleri tüm insanlığın huzur ve mutluluğu için dua ederek değerlendirmeliyiz. Bu duygularla Karamanlı hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler