1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Beylikdüzü Belediyesinden Kapsamlı Hayvan Bakımevi
Beylikdüzü Belediyesinden Kapsamlı Hayvan Bakımevi

Beylikdüzü Belediyesinden Kapsamlı Hayvan Bakımevi

Bakımevinde, röntgenden ameliyathaneye donanımlı bir hastane ortamının yanı sıra kedi bakım ünitesi ve felçli hayvan bakım ünitesi de yer alıyor

A+A-

İSTANBUL (AA) - Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Hayvan Bakımevinde, röntgenden ameliyathaneye donanımlı bir hastane ortamının yanı sıra kedi bakım ünitesi ve felçli hayvan bakım ünitesi de yer alıyor.

Beylikdüzü Belediyesi açıklamasına göre, "Türkiye'nin en ferah ve en kapsamlı hayvan bakım evi" olacak "Beylikdüzü Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Geçici Hayvan Bakımevinin 4 Ekim Salı günü kapılarını açacağı belirtildi.

14 dönümlük alana konumlandırılarak inşa edilen merkezde, röntgenden ameliyathaneye donanımlı bir hastane ortamının yanı sıra kedi bakım ünitesi ve felçli hayvan bakım ünitesi de bulunuyor.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Beylikdüzü Belediyesi, sokak hayvanlarının yaşam hakkını korumaya ve iyileştirmeye yönelik faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek ilçe sokaklarında yaşayan sevimli hayvan dostlarımıza bakım, tedavi ve sahiplendirme hizmeti verecek olan Türkiye’nin en ferah ve en kapsamlı hayvan bakım evini açıyor.

Merkezde, röntgen, kan sayım cihazı, biyokimya analizatörü, kedi ve köpek ameliyathanesi, küçük hayvanlar tedavi ünitesi ve yoğun bakım ünitesi gibi donanımlı bir hastane ortamı kuruldu. 1.000'e yakın hayvanın bulunduğu merkezde, hayvanların ısınması için de son teknoloji ısıtma sisteminin oluşturuldu, yeni yapılan mutfak bölümünde ise günlük 4,5 ton yemek hazırlanıyor."

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler