1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Beypazarı'da Kayı Boyu Derneği İftar Verdi
Beypazarıda Kayı Boyu Derneği İftar Verdi

Beypazarı'da Kayı Boyu Derneği İftar Verdi

Beypazarı'nda kurulan Kayı Boyu Derneği, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin dedesi Gazi Gündüzalp'in kabrinin bulunduğu Hırkatepe Mahallesi'nde iftar verdi

A+A-

Beypazarı ilçesinde kurulan Kayı Boyu Derneği, Osmanlı Devleti'nin Kurucusu Osman Gazi'nin dedesi Gazi Gündüzalp'in kabrinin bulunduğu Hırkatepe Mahallesinde iftar düzenledi.

Kayı Boyu Derneği'nce Osmanlı'nın izlerini taşıyan Hırkatepe Mahallesi'nde düzenlenen iftar, mahalle halkı ile yeni kurulan dernek yöneticileri, bürokratlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerini buluşturdu.

Katılımcılar, iftar etkinliği öncesi Ertuğrul Gazi'nin babası, Osman Gazi'nin dedesi Gazi Gündüzalp ile mahalle halkının ahirete intikal edenler için okunan mevlidin ardından oruçlarını açtı.

Kayı Boyu Derneği Başkanı Gündüzalp Ünal, derneklerinin kuruluşunun ardından ilk iftar yemeği organizasyonunu, Gazi Gündüzalp’in kabrinin bulunduğunu Hırkatepe'de verdiklerini belirtti.

Dernek olarak Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'yi, Ertuğrul Gazi'yi, Gazi Gündüzalp’i anmak, anlatmak üzere ramazan öncesi de sempozyum düzenlediklerini belirten Ünal, "Bundan sonra da sosyal ve kültürel etkinlere devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde de yine Hırkatepe'de Gazi Gündüzalp’i anmak üzere geniş kapsamlı bir etkinlik düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca, Gazigündüzalp'in kabri çevresinde düzenlemeye gideceğiz. Bu konuda resmi makamlarla yazışmalarımız sürüyor." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler