1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Beypazarı'na Bayramda Turist İlgisi
Beypazarına Bayramda Turist İlgisi

Beypazarı'na Bayramda Turist İlgisi

ANKARA (AA) - Tarihi kervansarayları, konakları ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Ankara’nın Beypazarı ilçesi, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde turistlerin ilgi odağı oldu. Beypazarı...

A+A-

ANKARA (AA) - Tarihi kervansarayları, konakları ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Ankara’nın Beypazarı ilçesi, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde turistlerin ilgi odağı oldu.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok sayıda tarihi eserin bulunduğu ilçenin turistlerin ilgisini çektiğini belirtti.

Resmi ve dini bayram tatillerinde özellikle Ankara ve çevre illerden çok sayıda ziyaretçi ağırladıklarını anlatan Kaplan, Ankara'nın en eski yerleşim birimi ve alternatif İstanbul bağlantı yolunun ilçeden geçmesi nedeniyle Beypazarı’nda her bayram yoğunluk yaşadığını kaydetti.

Bayramın 2. gününden itibaren ilçede oldukça yoğunluk yaşandığını bildiren Kaplan, "Her geçen yıl artan turist potansiyeliyle konaklama talebini karşılamaya çalışıyoruz. Gelen turistlere yol gösteriyoruz.” dedi.

Kaplan, belediye olarak ilçeye 9 günlük tatil süresince yoğun bir turist akınının yaşanacağını göz önünde bulundurarak, bayram tatili için gerekli tedbirleri aldıklarını, bayramın ikinci gününden itibaren sokakların ve caddelerin dolup taştığını, konaklama tesislerinin dolduğunu ve beklentilerin üzerinde turist misafir ettiklerini dile getirdi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler