1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Beypazarı'nda İyi Tarım Uygulamalarına Sertifika
Beypazarı'nda İyi Tarım Uygulamalarına Sertifika

Beypazarı'nda İyi Tarım Uygulamalarına Sertifika

ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde iyi tarım uygulaması projesine katılan çiftçilere sertifikaları verildi.Halkevi'nde düzenlenen törende konuşan Ankara...

A+A-

ANKARA (AA) - Beypazarı ilçesinde iyi tarım uygulaması projesine katılan çiftçilere sertifikaları verildi.

Halkevi'nde düzenlenen törende konuşan Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Erol Eraslanoğlu, belediye olarak 2015 yılından bu yana çeşitli desteklemelerinin devam ettiğini belirterek, bu yıl da desteklerin daha verimli hale getirilerek sürdürüleceğini bildirdi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan da tarım memleketi olarak nitelendirdiği ilçede belediye olarak birçok çalışmada bulunduklarını çiftçilere örnek teşkil edebilmek amacıyla seralar kurduklarını kaydetti.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yavuz Ekici ise, proje kapsamında bu yıl Ankara Büyükşehir Belediyesinden 48 çiftçiye danışmanlık hizmeti aldıklarını söyledi.

İlçede 2016 yılında 44 çiftçinin 5 bin dekarlık bir alanda iyi tarım yaptığını belirten Ekici, "Bu anlamda bakanlığımızın 250 bin liralık yardımını almaya hak kazandılar.2018 yılı için de tahminimiz 58 çiftçimiz iyi tarım desteği alarak 6 bin 200 dekarlık alanda 310 bin liralık destek almayı hak kazanacaklardır." diye konuştu.

Konuşmaların ardından çiftçilere sertifikaları verildi.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler