1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Beypazarı'nda Ramazan Eğlenceleri
Beypazarında Ramazan Eğlenceleri

Beypazarı'nda Ramazan Eğlenceleri

Beypazarı ilçesinde ramazan etkinlikleri devam ediyor.

A+A-

Atatürk Parkı'nda gölge oyunu Hacivat ve Karagöz canlandırıldı. Şair ve ilahi sanatçısı Mustafa Caymaz da etkinlikte sahne aldı. Caymaz'a Selman Çevik ve semazen Mehmet Sami Güçlü eşlik etti.

Beypazarı Belediyesi Kültür Müdürü Zafer Poyraz, etkinlikte yaptığı konuşmada, Beypazarı Belediyesinin sosyal belediyeciliğin gerekliliğine uygun olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da yine ramazan ayının ruhuna uygun programlar yaptığını söyledi.

Poyraz, ramazan etkinliklerinin Ankara Parkı'nda ve Atatürk Parkı'nda 20 gün boyunca süreceğini belirtti.

Atatürk Parkı içinde ses ve saz sanatçıları, sıra gecesi düzenledi. Sanatçı Mustafa Özcan sahne alırken, koro eşliğinde çeşitli yörelerden güzel türküleri seslendirdi.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da kurtuluş olan bir ay olduğunu söyledi.

Yerel yöneticiler olarak her alanda paylaşmayı öne çıkardıklarını belirten Kaplan, "Etkinlik alanımızı bu yıl geniş tutarak Beypazarı halkının ilgisine mazhar oluyoruz. Ramazan boyunca mütevazı sofralarda iftar edeceğiz. Günlük 3 çeşit yemekle 250 aileye eve yemek servisinde bulunuyoruz. Ramazanda zengin fakir gözetmeksizin insanları kaynaştırmayı hedefliyoruz. Ramazan ayının tüm İslam alemine birlik, beraberlik ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler