1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Beypazarı'nda Sağanak Ve Dolu Yağışının Etkileri
Beypazarında Sağanak Ve Dolu Yağışının Etkileri

Beypazarı'nda Sağanak Ve Dolu Yağışının Etkileri

Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Ateş, sağanak ve dolu yağışı sebebiyle 26 bin dekar ekili alanın zarar gördüğünü bildirdi

A+A-

ANKARA (AA) - Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş, geçtiğimiz haftalarda etkili olan sağanak ve dolu yağışı sebebiyle Beypazarı'ndaki çiftçilerin 10 milyon lira civarında zararının bulunduğunu belirtti.

Ziraat Odası Başkanı Ateş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçtiğimiz haftalarda meydana gelen sağanak ve dolu yağışı nedeniyle 26 bin dekar ekili alanın zarar gördüğünü söyledi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ekipleriyle incelemelerde bulunduklarını ifade eden Ateş, şöyle konuştu:

"İlçe genelinde 26 bin dekar alan zarar gördü. Gezdiğimiz yerlerde ürün hasadı yapılamayacak araziler gördük. Gerçekten durum çok kötü. Hasar tespitlerimizle birlikte zararı köy bazında ortaya çıkardık. Zararın yaklaşık 10 milyon lira civarında olduğunu hesapladık. Oda olarak afete maruz kalan çiftçilerimizin bankalara ve kooperatiflere olan kredi borçlarının ertelenmesi yönünde girişimlerde bulunduk. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmelerde, çiftçilerimize tohum desteğinde bulunabileceğini bildirirdi. Çiftçilerimiz mağdur oldular."

Önceki ve Sonraki Haberler