1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Beyşehir'de Beslenme Dostu Okullara Sertifikaları Verildi
Beyşehirde Beslenme Dostu Okullara Sertifikaları Verildi

Beyşehir'de Beslenme Dostu Okullara Sertifikaları Verildi

Beyşehir ilçesinde, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan değerlendirme komisyonunca, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler...

A+A-

Beyşehir ilçesinde, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan değerlendirme komisyonunca, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda, yerinde yapılan değerlendirmelerde "Beslenme Dostu Okul" olarak belirlenen eğitim kurumlarına sertifikaları verildi.

Konya İl Halk Sağlığı Müdürü Hasan Öznavruz, Beyşehir Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesindeki programda, iki bakanlığın işbirliği ile 2010 yılından bu yana yürütülmekte olan Beslenme Dostu Okul Programının, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsadığını söyledi.

Öznavruz, Konya'da bu sertifikayı alan okul sayınının giderek arttığını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ise söz konusu projenin öneminin, her geçen yıl biraz daha iyi anlaşılmaya başlandığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından projeyle ilgili slaty gösterisi sunularak, sertifika almaya hak kazanan 25 eğitim kurumunun yöneticilerine sertifikaları verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler