1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Beyşehir'de Konvoylar Yapılan Çalışmalarla Önlenecek
Beyşehirde Konvoylar Yapılan Çalışmalarla Önlenecek

Beyşehir'de Konvoylar Yapılan Çalışmalarla Önlenecek

Beyşehir'de, düğün ve asker uğurlama konvoylarının önlenmesi için hazırlanan proje kapsamında, toplantı düzenlendi.

A+A-

Beyşehir'de, düğün ve asker uğurlama konvoylarının önlenmesi için hazırlanan proje kapsamında, toplantı düzenlendi.

Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, yaptığı konuşmada, özellikle yaz aylarında düzenlenen konvoyların, ilçenin önemli bir sorunu olduğunu söyledi.

Bu konvoyların çeşitli yaptırımlarla deği, vatandaşların bilinçlendirilerek sonlandırılması gerektiğinin altını çizen Başıbüyük, şunları kaydetti:

"Biz ilçemizde konvoyların yarattığı görüntü ve ses kirliliği ile yarattıkları tehlikelerin son bulmasını istiyoruz. Bunun için bir proje hazırlandı. Projeyle ilgili olarak mahalle muhtarlarına mesaj yolu ile bilgi verilip, şehir merkezi ve merkeze bağlı mahallelerde vatandaşlar bilinçlendirilecek. Okullarda yapılan bayrak törenlerinde öğrencilere proje hakkında bilgiler verilecek. İlçe Müftülüğü tarafından Cuma namazı vaazında ve hutbelerde projeyle ilgili bilgilendirme yapılacak. Belirli aralıklarla belediye hoparlörlerinden anonslar yapılacak. Yerel televizyon ve radyolardan proje afişleri üzerindeki sloganların yayınlarda kullanılması, ilçede bulunan matbaacılarla görüşülüp düğün davetiyeleri üzerinde bulunan 'konvoy bilgisi' yazısının düğün sahiplerinin rızasıyla kaldırılması sağlanacak."

Toplantıya, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yalçın Urlu, Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Askerlik Şubesi Başkanı Alper Arıkan, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, daire amirleri, akademisyenler, siyasi parti temsilcileri, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler