1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Beyşehir'de Sokak Hayvanları İçin Mama Kabı
Beyşehirde Sokak Hayvanları İçin Mama Kabı

Beyşehir'de Sokak Hayvanları İçin Mama Kabı

Beyşehir ilçesinde, belediye ekipleri, sahipsiz sokak hayvanları için parklara özel mama kapları yerleştirdi.

A+A-

Beyşehir ilçesinde, belediye ekipleri, sahipsiz sokak hayvanları için parklara özel mama kapları yerleştirdi.

Sahipsiz sokak hayvanlarına el uzatan belediye ekipleri, şehir merkezindeki parklara üzerinde "onlar da yemeğe muhtaç" yazılı mama kapları bıraktı.

Ekipler, bu uygulamayla, hayvanların daha hijyenik bir ortamda ve kontrollü beslenmelerinin sağlanmasını hedeflerken, sokak hayvanları için özel hazırlanan kaplarda hem içme suyu, hem de yiyecek bölümü bulunuyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvan severlerle ortak çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

"Bu dünyada, can dostlarımızla birlikte yaşıyoruz" diyen Özaltun, şöyle konuştu:

"Ancak, sokak hayvanlarımız özellikle yaz döneminde su ve yiyecek ihtiyaçlarını gidermekte sıkıntı çekiyor. O yüzden, onlara sahip çıkabilme adına böyle bir çalışmayı başlattık. Hepimizin kapısının önünde bir kedisi veya bir köpeği vardır. Şimdi onların daha sağlıklı ortamlarda beslenebilmesi için parklarımıza mama kapları da koyduk. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bu noktada hayvan sever vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bu kapları boş bırakmayalım. Evlerimizde ve işyerlerimizde en az 3 öğün sofralar kuruluyor. Sofralarda yenmeyen çöpe gidecek yemek atıklarını bu mama kaplarına bırakarak can dostlarımızın besin ihtiyaçlarını karşılayalım."

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler