1. HABERLER

  2. KONYA HABERLERİ

  3. Beyşehir'de Yivli Av Tüfeği Üretilecek
Beyşehir'de Yivli Av Tüfeği Üretilecek

Beyşehir'de Yivli Av Tüfeği Üretilecek

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin Milli Savunma Bakanlığı'ndan yivli av tüfeği üretim izin...

A+A-

AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin Milli Savunma Bakanlığı'ndan yivli av tüfeği üretim izin belgesini aldığını bildirdi.

Babaoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Beyşehir’in av tüfeği üretiminde önde gelen merkezlerinden Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi’nin Milli Savunma Bakanlığı’ndan yivli av tüfeği üretim izin belgesini aldığını belirtti.

Yivli setli av silahının önemli bir ihracat kalemi olacağını kaydeden Babaoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Kırsalda endüstriyel kalkınmanın en iyi örneklerinden birini sergileyen, dünya av silahı pazarının yüzde 20’sini elinde tutan Huğlulu ve Üzümlü hemşehrilerimizi tebrik ediyorum. Beyşehirli diğer silah üreticisi hemşehrilerimizin de izinlerini kısa sürede alarak 14 milyar dolarlık dünya yivli av silahı pazarının en az yüzde 10’unu kısa sürede yakalayacaklarına inanıyorum. Biz kendilerine her türlü desteği veriyoruz. Yerli üretime ve üreticilerimize sürekli desteklerinden dolayı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Milli Savunma Bakanımıza ve Savunma Sanayi Müsteşarımıza teşekkür ediyorum."

 

Önceki ve Sonraki Haberler