1. HABERLER

  2. ADS

  3. Bir Tercüme Bürosunda Olması Gereken 4 Özellik
Bir Tercüme Bürosunda Olması Gereken 4 Özellik

Bir Tercüme Bürosunda Olması Gereken 4 Özellik

Tercümanlık mesleği geçmişten günümüze kadar her daim arzın talebe bir türlü yetişemediği meslek dallarından biridir…

A+A-

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin her kurum veya firma profesyonel bir tercümana gereksinim duyar. Gerek freelancer olarak yani serbest çalışan olarak gerekse tercüman bürolarında çalışılarak da bu meslek icra edilebilmektedir.

Bir Tercüme Bürosunda Olması Gereken 4 Özellik başlıklı bu yazımızda bir tercümanlık bürosunun taşıması gereken özellikleri siz değerli okurlarımıza aktarmaya çalışacağız…

İşte Bir Tercüme Bürosunda Olması Gereken 4 Özellik

1-Uluslar Arası Çeviri Hizmetleri Standardına Uygun Olması

Profesyonel bir şekilde hizmet veren tercüme bürolarında mutlaka en az EN 15038 gibi uluslar arası çeviri hizmetleri standardı olması gerekir. Bu standartların olması demek çeviri hizmetlerinin ne kadarda ciddiye alındığını karşıdaki müşteriye göstermektedir.

2-Alanında Uzman Tercümanların Olması Gerekir

Çeviri hizmetleri asla basite alınabilecek bir iş değildir. Bu yüzden kaliteden ödün vermeden çalışmaların yürütülebilmesi için bu sektörde kendini kanıtlamış nitelikli ve alanında uzman tercümanların olması bir tercüme bürosunun olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

3-Referanslara Sahip Olması Gerekir Bir Tercüme Bürosu

Bir tercüme bürosunun kalitesini daha önce yaptığı işlerden yani referanslarından kolaylıkla anlayabilirsiniz. İyi bir referansa sahip tercüme bürolarının seçilmesi yapılan işin kaliteli olacağının ön göstergeleri arasında yer alabilmektedir. Tercüme bürolarında yapılan iş ne kadar kaliteli olur ise alınan referanslarda o derecede kuvvetli ve sağlam olur.

4-İş Bitirebilme Kabiliyeti

Hangi iş olursa olsun işin teslim edilme süresinde hiçbir zaman sıkıntılar olmaması kaliteli bir tercümanlık bürosunun olmazsa olmaz özellikleri arasında yer almaktadır. İş bitirebilme kabiliyetinin yüksek olması demek kurumsal bir yapının olduğunun en temel göstergeleri arasında yer almaktadır.

Kısaca bir tercümanlık bürosu kurumsal bir kimliğe bürünmek zorundadır. Bu durum işin ciddiyet ile yapıldığının en temel göstergeleri arasında yer almaktadır. Unutmayın ucuz diye yaptırdığınız her tercümanlık hizmeti sizlere daha maliyetli olabilmektedir. Her daim referansları sağlam olan tercümanlık bürolarını seçmeniz önemle tavsiye edilmektedir…

Önceki ve Sonraki Haberler