1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bireysel Sulama Destekleri
Bireysel Sulama Destekleri

Bireysel Sulama Destekleri

KIRIKKALE (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında başvuruları kabul edilen bireysel sulama...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında başvuruları kabul edilen bireysel sulama sistemi destekleri çalışmalarında son güne yaklaşılırken Kırıkkaleli çiftçilerden beklenen düzeyde başvuru gelmediğini bildirdi.

Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, tarımsal üretimin ve dolayısı ile hayvancılığın gelişimi üzerinde çok önemli bir rol oynayan sulama imkansızlıklarına alternatif olması için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar da başvuru kabul süreci tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Bireysel sulama sistemleri ile mahsulünü arttırmayı ve modern tarımsal üretim tekniklerini üretimlerinde kullanmayı hedefleyen çiftçilerin vakit kaybetmeden müdürlüğe şahsen başvuruda bulunmaları gerektiğini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, tarla içi mikro yağmurlama sulama sistemi kurulması veya tamburlu sistem yağmurlama sulama makinesi alınması, güneş enerjili sulama sistemi kurulması seçeneklerinden herhangi birini tercih eden çiftçilerimiz, üretici birlikleri ve kooperatiflerine proje maliyetlerine yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanmaktadır. Bundan yararlanmak isteyen bütün çiftçilerimizi bekliyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler