1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Borovalı'nın "Yalnızlık" Temalı Sergisi Sanatseverlerle Buluştu
Borovalı'nın "Yalnızlık" Temalı Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Borovalı'nın "Yalnızlık" Temalı Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı'nın Ankara, İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı olarak açılan ve 28 Şubat'a kadar açık kalacak "Orada Kimse Var mı?" isimli fotoğraf sergisi, sanatseverlerle buluştu

A+A-

ANKARA (AA) - Fotoğraf sanatçısı Ali Borovalı'nın "Orada Kimse Var mı?" isimli fotoğraf sergisi üç şehirde eş zamanlı olarak sanatseverlerle buluştu.

Fransız Kültür Merkezi'nin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki galerilerinde eş zamanlı olarak açılan Borovalı'nın fotoğraf sergisi yalnızlığı konu alıyor.

Borovalı, AA muhabirine, bu fotoğrafları ilk kez 2001'de Yunanistan'da sergilediğini, bir yıl önce Fransız Kültür Merkezi'nden gelen teklifler üzerine Türkiye'de de açmaya karar verdiğini anlattı.

"Biz fotoğrafçılar için bir sergi, bir yerde sonu temsil ediyor. Bir şeyler yapıyorsunuz ve sergiyle bitiriyorsunuz. Benim durumumda biraz tersi oldu. Çünkü 'çıkış yolu arayışları' kendi arayışlarımızı temsil eden isimdi. Çalışmaların bu kadar iyi gitmesinin sonucunda ben bunu kişisel bir proje olarak ele aldım." diyen Borovalı, gittiği yerlerde projesi için fotoğraflar çektiğini ve bunları hiçbir yerde yayınlamadığını belirtti.

Serginin bir ana başlıkla ve üç şehirde farklı alt başlıklarla açıldığını kaydeden Borovalı, Ankara'daki sergiye "Çıkış Yolu Arayışları" ismini verdiklerini kaydetti. Borovalı, 18 yıldır çektiği fotoğraflarda belli bir arayış hissini vermeye çalıştığını aktardı.

Borovalı, "Belirli bir kapılardan geçiyoruz hepimiz ve bu kapılardan geçerken yanımızda olan tek şey yalnızlığımız." derken, fotoğraf sanatçısının zaman zaman hayal gücünü çalıştırabilmesi için bu yalnızlığa ihtiyacı olduğunu da dile getirdi.

Sanatçının, İstanbul, Paris, Gürcistan, Fas, Tibet, Londra, Tacikistan ve İzlanda başta olmak üzere dünyanın farklı kentlerinde çektiği 24 fotoğraftan oluşan sergisi, 28 Şubat'a kadar gezilebilecek.

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler