1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. 'Brezilya Şu Anda Bölünmüş Durumda'
Brezilya Şu Anda Bölünmüş Durumda

'Brezilya Şu Anda Bölünmüş Durumda'

Cannes Film Festivali'nde yarışan, "Aquarius" isimli filmin Brezilyalı yönetmeni Kleber Mendonça Filho, ülkesinin bölünmüş durumda olduğunu söyledi

A+A-

CANNES (AA) - Cannes Film Festivali'nde yarışan, "Aquarius" isimli filmin Brezilyalı yönetmeni Kleber Mendonça Filho, ülkesinin bölünmüş durumda olduğunu söyledi.

Festivalde Altın Palmiye için yarışan "Aquarius" filminin yönetmeni Kleber ve filmin oyuncuları basın toplantısı düzenledi.

Filminin Cannes'daki ilk gösterimi öncesinde kırmızı halıdan geçerken niçin Brezilya Senatosu'nun geçici olarak görevden uzaklaştırdığı Devlet Başkanı Dilma Rousseff'e destek için oyuncuları ile birlikte eylem yaptıklarının sorulması üzerine Kleber, önemli sayıda Brezilyalı sinemacının teklifi üzerine bu eylemi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kleber, "Gösterdiğimiz kağıtlardaki çok kısa ifadeler, Brezilya'da ne yaşanmakta olduğunu anlatıyor." dedi.

Bu eylemin ilgi görmesinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Kleber, "Brezilya şu anda bölünmüş durumda." diye konuştu.

Ülkesinde daha çok sağ taraftan sesler duyulduğunu belirten Kleber, Brezilya'da bugünlerde faşist eylemler görüldüğünü ve şoke edici fikirler duyulduğunu söyledi.

Filmin yönetmeni ve oyuncularının dün kırmızı halıdan geçerken taşıdıkları kağıtlarda, "Brezilya'da darbe var", "Dünya bu yasal olmayan hükümeti tanıyamaz" gibi ifadeler yer almıştı.

Muhabir: Murat Ünlü

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler