1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bu Olay Devam Eden Bir Tehdidi Temsil Ediyor
Bu Olay Devam Eden Bir Tehdidi Temsil Ediyor

Bu Olay Devam Eden Bir Tehdidi Temsil Ediyor

İngiltere Dışişleri Bakanı Johnson, "Bu olay bize ve bütün Avrupa'ya yönelik devam eden bir tehdidi temsil ediyor ve bunu hep birlikte karşılamalıyız"

A+A-

LONDRA (AA) - İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Nice'teki terör saldırısına ilişkin, "Bu olay bize ve bütün Avrupa'ya yönelik devam eden bir tehdidi temsil ediyor ve bunu hep birlikte karşılamalıyız." dedi.

Nice'deki terör saldırısıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Johnson, kendisine ulaşan bilgiye göre olayda bir İngilizin yaralandığını söyledi.

Johnson, "Bu bir terör olayı olarak görünüyor ancak şu an İngiltere'yi etkileyecek bir yönü olup olmadığını bilmiyorum. Bu olay bize ve bütün Avrupa'ya yönelik devam eden bir tehdidi temsil ediyor ve bunu hep birlikte karşılamalıyız." diye konuştu.

Londra'nın güvenliği gözden geçiriliyor
Londra Belediye Başkanı Sadık Han da, Nice'deki terör saldırısının ardından güvenlik önlemlerinin gözden geçirildiğini söyledi.

Londra polisinin dünyanın farklı yerlerinde gerçekleşen saldırılardan sürekli dersler çıkardığını belirten Han, "Brüksel, İstanbul ve Nice’deki saldırılardan sonra polis ve terör uzmanları Londra'nın güvenliğine yönelik önlemleri yeniden gözden geçiriyor." dedi.

Terörün amacının hayatın normal akışını değiştirmek olduğunu belirten Han, "Biz Hristiyanların, Yahudilerin, Müslümanların, Sihlerin, Budistlerin, Hinduların bir araya geldiği, birbirine saygı gösterdiği ve kucak açtığı bir toplumuz. Bunu değiştirmelerine izin vermeyeceğiz." diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler